Kurumsal Yapımız

  • Koçaslanlar Holding Kimdir?
  • Vizyon
  • Misyon
  • Değerlerimiz

Geleceğe dair vizyonumuzla,
kurumsal değerlerimizi perçinliyoruz

Koçaslanlar, 1974 yılında Sn. Ahmet Koçaslan tarafından kurulmuş olup, başta otomotiv olmak üzere çeşitli sektörlerde hizmet vermeye devam etmektedir. Koçaslanlar Holding, stratejik düşüncenin hakim olduğu, kararların hızlı alındığı, proaktif, iletişime açık ve etik değerlerin korunduğu bir yönetim tarzı, takım ruhu ve "Biz" bilinci içerisinde hareket edebilen çalışanların oluşturduğu, sinerjinin yüksek performansa dönüştüğü, kurumsal bir şirkettir.

Otomobilden hafif ticariye, hafif ticariden yolcu taşıma grubuna, orta ve ağır ticari kamyonlara, çekicilerden treylere ve tüm bu ürünlerin yan ekipmanları ile birlikte karayolunda hareket eden tüm segmentlere hitap edebilen ürün yelpazesini oluşturan markalara sahip Koçaslanlar Holding, temsil ettiği markalara ve servislik hizmetine yaptığı verimli yatırımları ile bulunduğu sektörlerde liderliği hedeflemektedir.

8 ilde, 18 lokasyon ile 40'tan fazla dünya markasının bayilik ve distribütörlüğünü yürüten Koçaslanlar Holding, tüm bu yelpazede satış, satış sonrası, yedek parça, 2. el ve sigorta hizmetlerini kapsamlı olarak sunmaktadır.

Bünyesinde Renault, Dacia, Isuzu, KIA, Karsan, Renault Trucks, Daf Trucks, Man Trucks, Tırsan, Bosch Car Service, Case İş Makinaları markalarını bulundurarak, satış ve satış sonrasında güvenilir hizmet anlayışını esas alan Koçaslanlar Holding aynı zamanda; Yaygın sigorta acentelikleri ile de güçlerini birleştirerek sigorta alanında her kapsamda hizmet vermektedir. Yedek parça satışında daha kaliteli hizmet vermek adına PAKCS markasını oluşturmuştur. Akaryakıt tarafında da BP Akaryakıt markası ile hizmet vermektedir. 2024 Yılından itibaren de elektrikli araç şarj istasyonları ile yeni yatırımlarını gelecek vizyonuna aktarmaktadır.

Öğrenen, gelişen, değişime adapte olan, müşteri ihtiyaçlarını önemseyen, özellikleri ile içinde bulunduğu piyasada öne çıkan, daima rekabetçi yanını koruyarak, çalışanlarının ve ticari ilişkide bulunduğu tüm paydaşların birlikte olmaktan mutluluk duyduğu bir şirket olmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle mottomuz; "Mutluluğun ve Ticaretin Merkezi"

Kara taşımacılığının operasyonel maliyetini yaptığımız yatırımlar ile düşürürken, otomotiv ve ticari araç ihtiyacını, temsil ettiğimiz markaların global gücünü en etkin şekilde kullanarak, satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşterilerimize yüksek değerler katacak şekilde çözüm ortağı olmak.

Mevcut ve potansiyel müşterilerimizin gereksinimlerine odaklanarak, tüm yurt çapında yeni pazarlar yaratmak, mevcut pazarlarda payımızı arttırmak, temsil ettiğimiz markaların yaygınlaşmasını sağlamak, istihdam yaratmak ve ülke ekonomisine katkıda bulunarak sektöründe lider olmak.

Tüm paydaşlarımızın gereksinimleri arasında denge sağlayabilmek için iletişime açık, değişime öncülük eden bir yönetim tarzı ve takım ruhu içerisinde, iş gücünü cezbederek geliştirmek ve bünyemizde yaşatmak.

"Liderlik bir hedef değil, başarımızın koşulsuz sonucu olmalıdır" felsefesi ile uzun vadeli, sürdürülebilir ve karlı büyüme sağlamak.

Misyonumuzu yerine getirirken kullanacağımız yöntemlerde vazgeçemediğimiz bazı değerlerimiz öne çıkar;
Müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak, çalışma felsefemizdir.
Çalışanlarımız, şirketimizin bel kemiğidir ve en değerli kaynağımızdır.
Etik değerlere büyük önem verir ve öyle çalışırız.
Ülkemiz kanunlarına ve bayisi olduğumuz grupların çalışma prensiplerine, uygun hareket ederiz.