Kurucusu Ahmet Koçaslan’ın 1974 yılında Bursa'da Toros Garajında atölyede başlattığı serüven, Bursa’da 9 lokasyona artı olarak, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakaları, Kocaeli, Eskişehir, Balıkesir, İzmir ve Edirne/Keşan illerine yayılmıştır. Otomobilden hafif ticariye, hafif ticariden yolcu taşıma grubuna, orta ve ağır ticari kamyonlara, çekicilerden treylere ve tüm bu ürünlerin yan ekipmanları ile birlikte karayolunda hareket eden tüm segmentlere hitap edebilen ürün yelpazesini oluşturan markalara sahiptir. Yılda 60.000 araca hizmet vermektedir. 7 ilde, 15 ayrı lokasyon ile 41 dünya markasının bayilik ve distribütörlüğünü yapmaktadır. Satıș, satıș sonrası, yedek parça, ikinci el ve sigorta hizmetleri vermektedir. Ayrıca kapaklı damper üretimi yapmaktadır. Otomobil, hafif ticari, yolcu tașıma grubu, orta ve ağır ticari kamyonlar, çekici, treyler ve tüm bu ürünlerin yan ekipmanları ile birlikte karayolunda hareket eden tüm segmentlere hitap edebilen ürün yelpazesini olușturan markalara sahiptir. Yılda 60.000 araca hizmet vermektedir.

Vizyon

Vizyonumuz; İşimizi daima ileri taşıyarak, hizmet verdiğimiz her segmentte ve kendi üretimimiz olan tüm ürün gruplarında Türkiye’nin EN İYİ çözüm, satış ve hizmet operasyonu olmak.


Misyon

Misyonumuz; işimizi daima ileriye taşımamızı sağlayan tutkumuz ile kurduğumuz uçtan uca entegre yapımız sayesinde Türkiye’deki ve yurt dışındaki tüm paydaşlarımız için müşteri memnuniyeti en yüksek, sektörel bilgi birikimi, dijital alt yapısı ve insan kaynağı yetkinlikleri ile fark yaratan, yenilikçi ve çevik hareket edebilen vazgeçilmez iş ortağı olmak.

Değerlerimiz


Sürekli Öğrenen: Sürekli öğrenen, öğrendiklerini işine uygulayan ve bu sayede müşterilerimizin geleceğe dönük ihtiyaçlarına dahi en uygun hizmeti sunabilmek için kendini geliştiren, yenilikleri yüksek bir ekibiz.
Sürekli Gelişen: İşimizi her zaman daha ileriye taşıyacak cesaret ve tutkuya sahibiz.
Yenilikçi: Verdiğimiz tüm hizmetlerde, kendi üretimimiz olan ürünlerimizde ve kurum içi süreçlerimizde sektörel dönüşümün hızına ayak uyduracak en güncel teknolojik, dijital ve yenilikçi çözümleri cesaretle uygularız.
Çözüm Odaklı: Tüm paydaşlarımızın işlerinde onların sorunlarını çözmeye, yüklerini hafifletmeye odaklanmış, uzun soluklu ve memnuniyeti yüksek iş ortaklıklarını önceliklerinden iş yapma kültürümüzle çalışırız.
Çevik: Hızlı, planlı ve akıllı hareket ederiz.
Takım Oyuncusu: Paydaşlarımızın beklentilerini karşılamak ve hatta her seferinde üzerine çıkarak hep rekabetçi kalmak için BİR TAKIM olarak çalışmanın önemini biliriz.
Etik Değerlerine Bağlı: KOÇASLANLAR ailesinin her bir üyesi ahlaki ilkeleri yüksek, adil, samimi ve güvenilirdir. İş ortaklarımız ile birlikte kazanarak çalışmak en temel ilkemizdir.
Gururlu: KOÇASLANLAR kültürünün bir parçası olmaktan ve yaptığımız iş ile pozitif etki yaratmaktan her zaman gurur duyarız.